, ,

Nietypowe zastosowanie oleju kokosowego

zastosowanie oleju kokosowego

Olej kokosowy zawiera licznie witaminy, takie jak B6, C, E czy K, polifenole, kwas laurynowy, błonnik czy magnez. Dzięki temu zastosowanie oleju kokosowego jest bardzo rozległe. Jest on prawdziwym skarbem dla naszego zdrowia, gdyż zawiera wiele dobroczynnych właściwości. Stosowany w codziennej diecie może poprawić pracę naszego organizmu. Jednak jakie są mniej znane, często nietypowe wykorzystania oleju kokosowego?

Oto nietypowe zastosowanie oleju kokosowego:

Składnik majonezu

Wykorzystanie oleju kokosowego do smażenia wydaje się być dość oczywiste, zdziwić może jednak fakt, że olej z orzecha kokosa używany jest przez fanów zdrowej żywności jako element majonezu. W jaki sposób? Otóż zamiast oleju słonecznikowego, do stworzenia majonezu wystarczy dodać tłuszcz z kokosa.

Wydłuża świeżość produktów spożywczych

Dzięki swoim właściwościom olej z kokosa przedłuża okres przydatności jajek. Wystarczy cienką warstwę oleju umieścić na całej skorupce.

Krem do golenia

Olej kokosowy to także doskonały sposób na uniknięcie podrażnień po goleniu. Może on służyć jako balsam, który nakłada się przed depilacją, by uchronić się przed mikro skaleczeniami wywołanymi używaniem golarki. Dodatkowo, doskonale nawilży skórę.

Kojący balsam

Nietypowe zastosowanie oleju kokosowego to także coś innego. Posiada on doskonałe właściwości gojące oraz kojące naszą skórę. Jest to naturalny środek, który ogranicza efekty oparzeń, w tym zmniejsza ból towarzyszący uszkodzeniom skóry. Co więcej, przyspiesza gojenie się tkanek. Tworzy również warstwę ochronną, która osłania przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak: bakterie, grzyby czy pył.

Olejek do masażu

Jeśli nie posiadasz w domu oleju do masażu, a masz ochotę na chwilę relaksu, możesz śmiało sięgnąć po olej z kokosa, który doskonale sprawdzi się w tej roli. Prócz właściwości odprężających takiego masażu, tłuszcz z kokosa nawilży zmęczoną i suchą skórę. Ma on też właściwości opóźniające starzenie się skóry. Pomoże złagodzić objawy chorób, które dotykają naskórek, takich jak egzema czy łuszczyca. Jak go stosować? Niewielką ilość oleju rozetrzyj w dłoniach tak, by nadać mu płynną formę. Następnie delikatnymi, okrężnymi ruchami wmasuj ją w skórę.

Preparat chroniący zęby

Ubytki w szkliwie to częsty problem, którego przyczyną są bakterie. Kolejne nietypowym zastosowanie oleju kokosowego? Jest używany w higienie jamy ustnej. Według ekspertów, płukanie jamy ustnej jedną łyżką oleju kokosowego może usunąć bakterie w niej bytujące. Taki efekt związany jest z właściwościami bakteriobójczymi i grzybobójczymi tego tłuszczu. Ważne jest jednak, by nie był to jedyny sposób na higienę tej części ciała.

Środek wybielający zęby

Naturalnie usuwa osad z zębów, czego efektem jest jaśniejszy uśmiech. Wystarczy na szczoteczkę do zębów nałożyć nieco produktu i wyszczotkować nią szkliwo. Co więcej, olej wspiera rozwój mocnych zębów.

Preparat wspomagający odchudzanie

Cząstki tłuszczu (trójglicerydy średniołańcuchowe) występujące w oleju kokosowym dzięki swoim właściwościom przyśpieszają przemianę materii. A wszystko dzięki temu, że są, w odróżnieniu od innych tłuszczy, od razu zamieniane w energię.

Nietypowe zastosowanie oleju kokosowego

Drzewo palmy kokosowej to w języku malajskim “drzewo o tysiącu zastosowań”. I tak jest w rzeczywistości. Powyższe nietypowe wykorzystanie oleju kokosowego to nie jedyne możliwości. Zapobiega on także tworzeniu się rozstępów, jest naturalnym kremem do opalania, walczy z grzybicami, a to nie wszystkie jego możliwości! Jakie inne zastosowania ma olej z orzecha kokosa? Przeczytaj artykuł Olej kokosowy virgin dla zdrowia i Olej kokosowy dla urody.

Jeśli jesteś zainteresowany olejem kokosowym, skontaktuj się z nami!

+48 22 515 83 28 (Polish/ English)

mobile: 790 776 805 (Polish/ English)

mobile: 796 000 980 (English/German/Hindi)

info@olejekokosowe.pl