,

Jak przechowywać i stosować olej kokosowy

jak przechowywać olej kokosowy

Choć zakup oleju kokosowego lub sposób jego przechowywania może wydawać się prostą rzeczą, lepiej sprawdzić pewnie informacje przed popełnieniem błędu. Poniżej przedstawiamy kilka cennych rad, w tym jak przechowywać olej kokosowy.

Jaki olej wybrać

Najlepszym wyborem będzie olej kokosowy virgin, który dzięki metodzie pozyskiwania posiada wiele właściwości prozdrowotnych i pielęgnacyjnych. Zwróć też uwagę na to, czy jest ekologiczny. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z orzechem palmy kokosowej, ale nie jesteś pewny, czy będzie ci odpowiadać, wybierz mniejszą pojemność słoiczka.

Jak przechowywać olej kokosowy

Gdy zaopatrzysz się w organiczny olej z kokosa, warto zastanowić się, jak przechowywać olej kokosowy. Ekologiczny olej kokosowy ma postać stałą. Przechowywanie go nie wymaga od nas zbyt wiele zaangażowania. W związku z tym, że jego temperatura topnienia wynosi około 24-26 stopni Celsjusza, nie ma konieczności trzymania go w lodówce. Należy jednak pamiętać, by nie przechowywać oleju kokosowego w miejscu nasłonecznionym. Ważne jest też dokładnie zamykanie słoiczka w którym znajduje się olej z orzecha palmy kokosowej. W ten sposób mamy pewność, że przez długi czas zachowa wszystkie swoje właściwości oraz, że z jego walorów nie skorzystają insekty.

Jak stosować olej kokosowy z innymi produktami spożywczymi

Dzięki swoim właściwościom, olej kokosowy może być stosowany zarówno na ciepło, jak i na zimno. Dzieję się tak, gdyż ów tłuszcz ma wysoką temperaturę dymienia, a więc nie traci na swoich właściwościach (ani nie zyskuje na żadnych negatywnych), gdy jest podgrzewany. Dlatego doskonale nadaje się jako tłuszcz, na którym smażymy, element ciast czy ciepłych dań wytrawnych. Nie istnieją także przeciwwskazania, by stosować go na zimno. Należy go jednak delikatne ocieplić, aby uzyskał nieco płynną formę. W ten sposób będzie go o wiele łatwiej nakładać. Na zimno może okazać się idealny jako element sałatek czy kanapek, na których będzie używany zamiast masła czy margaryny.

Jak pielęgnacyjnie stosować olej kokosowy

Jeśli zależy ci na tym, by o swoją skórę troszczyć się w sposób jak najbardziej naturalny, wypróbuj ekologiczny olej kokosowy, który zapewni twojemu ciału odpowiednią pielęgnację oraz nawilżenie. W związku z tym, że ów tłuszcz występuje w formie stałej, może nie najlepiej nakładać się na ciało. Żeby ułatwić jego rozprowadzanie, należy go najpierw rozgrzać w dłoniach. Jeśli jednak potrzebujemy większej ilości, słoiczek z olejem kokosowym można przelać ciepłą wodą z kranu lub włożyć do garnka z podgrzaną wodą. Bez obaw, olej po pewnym czasie zastygnie. Jeśli zdecydujesz się na pielęgnowanie swojego ciała olejem kokosowym lub już to robisz, pamiętaj że nie wszystkie efekty pojawiają się po jednokrotnym użyciu produktu.

Szczegółowe informacje dotyczące tego, jak pielęgnacyjnie stosować olej z orzechów palmy kokosowej znajdzie w artykule Olej kokosowy dla urody.

Jeśli jesteś zainteresowany olejem kokosowym, skorzystaj z naszej oferty i zamów 100% ekologiczny olej kokosowy Nutrich:

+48 22 515 83 28 (Polish/ English)

mobile: 790 776 805 (Polish/ English)

mobile: 796 000 980 (English/German/Hindi)

info@olejekokosowe.pl

1 reply

Comments are closed.